Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy – licząca 1300 członków niezależna organizacja dziennikarska, walcząca o wolność i niezależność mediów w tym kraju i promująca wysokie standardy uprawiania zawodu dziennikarskiego, otrzymała tegoroczną Nagrodę Wolności Prasy im. Guillermo Cano, przyznawaną co roku... czytaj więcej»
W tym roku Światowy Dzień Radia obchodzony jest po raz jedenasty. Proklamowany został na 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2011 roku, a zatwierdzony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako dzień międzynarodowych obchodów w roku 2013. Wybrana data 13 lutego upamiętnia dzień, w którym w 1946 roku zainaugurowana została działalność rozgłośni Narodów Zjednoczonych. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Radio i zaufanie” (Radio and Trust).
Tradycyjnie obchody służą zwróceniu uwagi opinii publicznej i... czytaj więcej»
16. Forum Zarządzania Internetem (Internet Governance Forum, IGF) odbędzie się w Polsce, w Katowicach, 6-10 grudnia br. (6.12. „Dzień 0”). Pierwszy raz to największe, globalne wydarzenie Organizacji Narodów Zjednoczonych, dotyczące technologii cyfrowych i ich aspektów społecznych, będzie miało miejsce w naszym kraju. IGF co roku gromadzi kilka tysięcy uczestników reprezentujących różnorodne środowiska świata polityki, administracji, technologii, nauki, społeczeństwa obywatelskiego i biznesu.
Przewodni temat 16. IGF w Katowicach to... czytaj więcej»
Organizowany przez UNESCO we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), Tydzień Radia Zdalnego (Remote Radio Weak) to internetowy projekt pomocy lokalnym stacjom radiowym, przede wszystkim w rozwoju ich kompetencji i umiejętności tworzenia profesjonalnych przekazów w przypadku sytuacji szczególnych, kryzysowych lub zagrożeń. Program, zorganizowany w formie webinarium, obejmie kilka obszarów tematycznych, ze szczególnym uwzględnieniem... czytaj więcej»
27 października 2021 r. obchodzony jest Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego, proklamowany przez UNESCO w 2005 roku w celu zwrócenia uwagi na ten rodzaj dziedzictwa i jego znaczenie dla historii, zwłaszcza ostatniego stulecia, oraz dla rozumienia – przez obecne i przez przyszłe pokolenia – nas samych i świata w którym żyjemy, z całym jego bogactwem różnorodności kultur, społeczeństw i doświadczeń. czytaj więcej»